GÜMÜŞTEPELİLERE NELER OLUYOR?

Bir çoğu 1960-70'lerde yurtdışına gitti, bazıları Türkiye'mizin diğer illerine yerleştiler. Nerede ve kim oluduğunuzu bizlerle paylaşmak icin lütfen buraya yazınız.

GÜMÜŞTEPELİLERE NELER OLUYOR?

Mesajgönderen Sezai » Pzr 10. Nis 2011 03:58

Sabahın bu saatinde köyümüzün web sitesine girdim. Ne görsem; sitenin o eski halinden eser yok şimdi!
Gümüştepeli sayısı mı azalıyor, İnternet bağlantılarımızda bir sorun mu var yoksa o sorun bizlerde mi? Globalleşen düyada biz de gün geçtikçe birbirimize olan muhabbetimizi mi kaybediyoruz yoksa?
Sahi ne oluyor bize?
Sezai
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: GÜMÜŞTEPELİLERE NELER OLUYOR?

Mesajgönderen Sivas58gumustepe 1 » Pzr 10. Nis 2011 23:34

Sevgili canım Gümüştepeli kardeşim Sezai, Öyle bir yaraya parmak bastınız ki , bu yara 2003 yılından beri kanamaktadır. İnanki kendiminde içinde yaşadığım danimarka da 150 hane gümüştepeli bulunmaktadır. ama gel görki, sanki köyümüze küsmüşüz, köylülerimize küsmüşüz, köyümüze, köylülerimize, doğup büyüdüğümüz o sıla topraklarına olan vefa borçlarımızı unutmuş bir hale geldik. 1998 yılında üç kişiyle ne zorluklarla kurduğumuz derneğin, ne üyelerinden bir tık var nede yönetim kurulundan bir ses, bir faaliyet var. herkes sırtını döndü buluştuğumuz mekanlarda olsun, günlük yaşadığımız evlerimizde olsun söz konusu dahi geçmez hale geldik. beş yıl başkanlığını yaptım artı dokuz yönetim kurulu arkadaşlarla, ve bu beş yılda geçen bütün emeklerim köyüme ve köylülerime kat kat helalı hoş olsun. Ama bazı nedenlerden dolayı başkanlıktan çekildim, cünki çok yorulmuştum fakat yinede yönetim kurulunda görev almayı yürekten istedim ama ne ikitane başkan yardımcılarımızdan biri görevi almak istedi nede diğer arkadaşlardan ve öylece kaldı. Yeri gelmişken şunuda yazmak istedim. Derneğin şu anda 57.000.00 danimarka kron parası var iki kişinin adına bankada yatıp duruyor, bir vatandaşta kalkıp kardeşim madem dernek yürümüyor, bu para nerede, ne olacak diye söz konusu eden yok yok. Geçen yaz izin sezonunda sayfaya yazı yazdım ki, gelin bu parayla hiç olmazsa köyde okulumuzun bir sınıfını bilgisayarla donatalım veya daha favdalı görülen başka bir şey varsa kalıcı olarak onu yapalım diye. Karşılık olarak hiç kimse tek kelime yazmadığı gibi karşı çıkanlarda oldu hiç sesini çıkarmayanlarda oldu.(burada bana kızanlarda olacak doğruları yazdığım için) ama benim vicdanım çok çok rahat, Yüce c.c. Allah şahit. Biz bu derneği kurduktan sonra diğer köylerden dernek kurmak için, tüzüğü bizden aldılar ama adamlar harıl harıl yürütüyorlar ama maalesef bizim köylülerimizde bu duyarlılık, bu birlik beraberlik olamıyor. Sizin gibi bende soruyorum NEDEN? neden böyleyiz niye böyle olduk, buda beni çok çok üzüyor. Hayırlısı bakalım.
Bütün Gümüştepeli kardeşlerime Sevgi Saygı ve selamlarımı yolluyorum
Abidin Çelik
Sivas58gumustepe 1
Acemi Üye
Acemi Üye

Dön Bende Gümüştepeliyim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir